Festiwal Sztuki Ludowej
i Ginących Zawodów
Rabka-Zdrój 2018

JAN 6757

Więcej zdjęć na stronie Jana C.

Dbaj o zachowanie spuścizny Twych ojców; rodzimej sztuki, rodzimej kultury.
 Dąż do tego, aby Twoja, oczyszczona z nalotów obcych,

kultura ludowa poszła w górę, rozkwitnęła w kwiat wielkiej kultury narodowej,

godnej zająć poczesne miejsce w dorobku wszechludzkim.

Władysław Orkan – Wskazania dla synów Podhala(1922)

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju

serdecznie zaprasza na

FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJ I GINĄCYCH ZAWODÓW

Rabka-Zdrój, 07 – 10 listopada 2018 r.

PROGRAM:

Galeria „Pod Lilianną” ul. Nowy Świat 1

07 listopada - środa – godz. 10.00 – 17.00

Warsztaty malarstwa na szkle pod kierunkiem Ewy Marii Piechoty

08 listopada - czwartek - godz. 10.00 – 17.00

Warsztaty rzeźby w drewnie pod kierunkiem Zygmunta Wójtowicza

09 listopada – piątek - godz. 10.00 – 17.00

Warsztaty bibułkarstwa pod kierunkiem Marii Kani

Grupy zorganizowane na warsztaty uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie

Amfiteatr ul. Chopina 17

10 listopada – sobota, godz. 15.00 – Wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej

GINĄCE ZAWODY I RZEMIOSŁO ZATRZYMANE W KADRZE JANKA CIEPLIŃSKIEGO

z udziałem Zespołu Regionalnego MAJERANKI oraz degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Rdzawki

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu bezpłatny.

FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJ I GINĄCYCH ZAWODÓW ma na celu ochronę najcenniejszych wartości folkloru, wzmocnienie tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, upowszechnienie wiedzy na temat podhalańskiego dziedzictwa kulturowego uwzględniające tradycyjne dziedziny sztuk plastycznych, rękodzieła i rzemiosła, w tym ginących zawodów. Projekt ma charakter edukacyjny i promocyjny, na który złożą się warsztaty malarstwa na szkle, bibułkarstwa, rzeźby w drewnie oraz wystawa fotograficzna "Ginące zawody i rzemiosło zatrzymane w kadrze Janka Cieplińskiego”, której towarzyszy katalog.

Na wernisażu wystawy odbędzie się degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Warsztaty poprowadzą rabczańscy twórcy ludowi, "Zasłużeni dla kultury Polskiej".

Do udziału w Festiwalu serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie przebywające na leczeniu sanatoryjnym w uzdrowisku oraz uczniów szkół z Rabki-Zdroju i regionu Podhala, a także młodzież, dorosłych i seniorów.